Najpopularniejsze style w wyposażeniu wnętrz

Przed rozpoczęciem każdego remontu trzeba zastanowić się, jaki chcemy osiągnąć efekt. Źródłem inspiracji mogą być katalogi w sklepach lub programy telewizyjne. Można też samemu wymyślić projekt wymarzonego mieszkania. W dzisiejszych czasach funkcjonują programy umożliwiające zaprojektowanie dowolnego wnętrza z najdokładniejszymi detalami.

Styl nowoczesny

W ostatnim czasie, bardzo popularnym stylem jest nowoczesny. Reprezentują go duże przestrzenie, linie proste i gładkie powierzchnie. Kolorami przewodnimi są biały i szary. Decydując się na ten styl należy pamiętać, aby zachować oszczędność w dekoracjach.

Styl glamour

Idealnym przeciwieństwem powyższego stylu jest glamour. Dominuje tam blask i przepych. Najczęściej dobierane są tapicerowane meble ze zdobieniami. Liczne dodatki, duże lustra, szklane stoliki i może nawet kryształowe żyrandole są obowiązkowymi elementami dekoracji. Wiele osób nie lubi jednak tego stylu, bo dla niektórych jest on zdecydowanie przesadzony.

Styl klasyczny

Innym, ale bardzo lubianym stylem, który ma wielu zagorzałych zwolenników jest klasyczny. Jest on zdecydowanie ponadczasowy i wygląda przytulnie oraz elegancko. Meble wykonane są ze szlachetnego drewna, takiego jak dąb. Częstymi dodatkami są dywany i skórzane fotele. Idealnym uzupełnieniem są zdobione żyrandole i lampy. Kolorami dominującymi są ciepłe beże i brązy, które często łączy się z bielą lub szarością.

Styl vintage

Warto nie zapominać też o stylu vintage. Jest on idealny dla osób, które lubią nostalgię. Używa się tam starych, odnowionych mebli sprzed wielu lat i uzupełnia ciekawymi dodatkami, takimi jak stare sprzęty. Dobrym dodatkiem byłby na przykład gramofon lub maszyna do pisania. Często dobiera się też różne kryształowe dodatki. Cała trudność polega na połączeniu ładnego, nowoczesnego wnętrza ze starym, odnowionym wystrojem.

Styl art-deco

Jeśli do kogoś nie przemawia vintage, ale lubi połączenie nowoczesności ze starociami, dobrym stylem dla niego byłby deco art. Dominują tam kolory: biały, szary, czarny i głęboki czerwony. Do tego często dobiera się porządne, tapicerowane i wzorzyste meble. Ważnym elementem jest również parkiet. Ciekawych stylów jest o wiele więcej i każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze, aby kierować się własnym gustem.