Jak oświetlić blaty kuchenne? Sprawdzone pomysły

Aby korzystanie z kuchni było komfortowe, konieczne jest zapewnienie w niej odpowiedniego oświetlenia. Szczególnie ważne jest oświetlenie blatów kuchennych. Na co warto się zdecydować? Przedstawiamy nasze sprawdzone pomysły!

Na blatach kuchennych przygotowujemy dania, dlatego warto zadbać wtedy o odpowiednie oświetlenie – w przeciwnym przypadku praca będzie mogła sprawić nam więcej problemów. Szczególnie, że żyrandol kuchenny przeważnie jest powieszony na środku kuchni, szczególnie w blokach z wielkiej płyty, i nie dostarcza odpowiedniej ilości światła na blat.

  1. Taśmy LED

To obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na oświetlenie blatu kuchennego. Taśmy LED umieszczone w profilach pozwalają nam na równomierne podświetlenie całej długości blatu. Jednocześnie zajmują niewiele miejsca i są łatwe w montażu – najczęściej montowane są z wykorzystaniem taśm samoprzylepnych. Można montować je na ścianie, w rogu między ścianą a meblami wiszącymi czy na meblach wiszących. Wymagają jednak odpowiedniego osprzętu.

  1. Oczka LED

To kolejny sposób na podświetlenie blatów – oczka led do kuchni mogą być umieszczone na spodach mebli albo też w rogach. Dają oświetlenie mniej równomierne od taśm, ale też są bardzo praktyczne. Można kupić je także w wariancie na baterie – nie wymagają wtedy tworzenia instalacji.