Remont mieszkania w trakcie pandemii

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jak wiadomo, ta radosna pora roku, w której wszystko się odradza, bardzo inspiruje ludzi do zmian. A co to oznacza? Remonty!

Jak Polacy remontują swoje mieszkania?

Przez pandemię, częste kwarantanny i pracę zdalną, ludzie są spragnieni zmian. Zwykła odmiana koloru ścian lub nowy mebel mogą już wiele zdziałać. Kiedy podejmie się już te decyzje o rozpoczęciu remontu, należy zastanowić się nad paroma ważnymi kwestiami. Jedną z nich są koszty i jakość materiałów. Według ankiet przeprowadzonych wśród Polaków, 39% osób remontujących swoje mieszkanie, kieruje się aktualnymi trendami, a aż 74% stawia na wysoką jakość materiałów. Remont jest też świetną okazją na zmianę mebli lub zmianę ich ustawienia. Można też zaszaleć i kupić mnóstwo ciekawych dodatków, które na pewno umilą atmosferę i spowodują, że mieszkanie będzie bardziej przytulne. Najczęstszym dodatkiem uwielbianym przez Polaków są wszelkie ramki na zdęcia i plakaty. Bardzo popularne są też różnorakie poduszki. Wyremontowanie mieszkania jest też świetnym pretekstem do zaproszenia gości i pochwalenia się nowym wystrojem. Popołudniowa kawka w takim świeżym klimacie to sama przyjemność. Można też podążyć za nowym trendem i poprowadzić profil w mediach społecznościowych, pokazując postępy i podsuwając porady – bo nie ma to jak wiedza w praktyce.

Budowa w sezonie

Wiosna sprzyja też wznowieniem lub rozpoczęciem budowy. Po zimowym załatwianiu wszystkich pozwoleń i innych urzędowych formalności, można skupić się już tylko na tworzeniu nowego budynku. Wiele osób zatrzymuję budowę na czas mrozów i śniegów, czekając i wypatrując lepszej pogody i temperatury. Ze względu na bardzo szybkie drożenie cen działek, domów i materiałów budowlanych, lepiej się spieszyć i nie zwlekać z rozpoczęciem prac. Zazwyczaj ludzie decydują się na zatrudnienie firmy, która po pokazaniu projektu, wszystkim zajmie się sama, ale ostatnio coraz częściej można zobaczyć osoby, które same podejmują się tego wyzwania. Sprzyjają temu nowe kanały w mediach społecznościowych, które nie tylko pokazują jak prawidłowo zbudować samodzielnie dom, ale też udzielają konkretnych porad na temat techniki i wyboru materiałów. Oczywiście zazwyczaj nie są to wielkie domy, ale różnica w kosztach jest ogromna, więc wiele osób decyduje się na to rozwiązanie. Tuż po rozpoczęciu pandemii ludzie masowo kupowali działki, aby móc bezpiecznie wyrwać się poza mieszkanie, dlatego teraz budowa domów stała się jeszcze bardziej popularna niż wcześniej.