Rodzaje taśm samoprzylepnych

Taśmy samoprzylepne to bardzo praktyczne i uniwersalne produkty, które cieszą się szerokim zastosowanie w wielu różnych branżach – między innymi w handlu, transporcie czy spedycji. Są wręcz niezastąpione w trakcie pakowania produktów. Stanowią ważny element artykułów biurowych i chętnie korzystania się z nich w reklamie. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych, co sprawia, że cieszą się jeszcze większym powodzeniem. Co warto o nich wiedzieć?

Rodzaje taśm samoprzylepnych

Chcesz kupić taśm klejącą, ale nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować? Na rynku znajdziesz ich wiele różnych wersji, oferowanych w różnych cenach, nic więc dziwnego, że wybór nie jest tak oczywisty. Najpowszechniejszym rodzajem jest tradycyjna taśma akrylowa – wyróżnia się niską ceną i jest łatwo dostępna. Nie jest jednak zbyt wytrzymała, dlatego cieszy się powodzeniem głównie w biurze – nie sprawdzi się do klejenia kartonów w trakcie przeprowadzki. Nieco solidniejszą wersją taśma jest Hot Melt, wyprodukowana z dodatkiem kauczuku syntetycznego. Ma o wiele lepsze parametry klejenia niż akrylowa i też jest dostępna w przystępnych cenach. Swoje właściwości zachowuje nawet przy niskich temperaturach. Może być stosowana między innymi w trakcie przeprowadzki. Jeszcze innym rodzajem taśm klejących jest Solvent z dodatkiem kauczuku naturalnego – jest nieco droższa od dwóch poprzednich propozycji, jednak wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami klejenia. Zachowuje swoje właściwości zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Czym jeszcze mogą się różnić taśmy klejące?

Taśmy klejące różnią się nie tylko rodzajem wykonania i składem, ale też szerokością, długością oraz jakością. Produkty z niewiadomego pochodzenia mogą znacząco odbiegać od oczekiwanych standardów. Jeżeli więc zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu cennych przedmiotów, lepiej postawić na sprawdzony wybór. Najczęściej spotykaną szerokością taśmy jest 48mm, jednak dostępne są również modele węższe lub szersze. Taśma w rolce zazwyczaj ma około 60 m długości.