Wanna czy prysznic?

Jesteś na etapie aranżacji swojej łazienki? A może znudził Ci się dotychczasowy wystrój tego wnętrza i pragniesz dokonać w nim jakichś zmian? Dylematem, który dotyczy szerokiego grona osób jest to, czy wyposażyć to pomieszczenie w wannę, czy też prysznic. Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie na te dwa rozwiązania, jeżeli jednak nie dysponujesz dużą łazienką, musisz dokonać wyboru. Poznaj więc najczęściej wymieniane wady i zalety wanny oraz prysznica.

Wanna w łazience – czy warto?

Jakie zalety ma posiadanie wanny w swoje łazience? Przede wszystkim zapewnia ona maksimum komfortu. Jest wręcz niezastąpionym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi – kąpiel malucha w ciepłej wodzie zgromadzonej w wannie jest o wiele łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem, niż zakup specjalnych wanienek, które dodatkowo zajmują sporo miejsca. Co więcej, nic nie zapewni Ci takiego relaksu po ciężkim dniu w pracy, jak przyjemna kąpiel z bąbelkami w wannie. W łazience, która posiada wannę możesz nawet urządzić swój własny mini salon SPA – wystarczy, że zadbasz o romantyczną muzykę, świeczki zapachowe, a może nawet lampkę wina. Czy więc wanna jest dobrym rozwiązaniem? Najwięcej zależy od Twojego sposobu spędzania czasu. Jeżeli jesteś entuzjastą ciepłych kąpieli, z pewnością to doskonały wybór.

Prysznic – praktyczny i funkcjonalny

Prysznic jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem dla każdego, kto prowadzi intensywny tryb życia i nie ma czasu na napełnianie wanny wodą. Sprawdzi się w przypadku osób, które chcą po pracy, przed wyjściem z domu lub po porannym treningu po prostu jak najszybciej się wykąpać i wrócić do ważniejszych obowiązków. To także dobry wybór dla osób starszych i niepełnosprawnych – szczególnie, w przypadku pryszniców z łatwym dostępem do kabiny. Co więcej prysznic pozwala na wzięcie szybkiej kąpieli i zużycie bardzo małych ilości wody, co sprawia, że jest o wiele ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż wanna. Sprawdzi się też w przypadku osób, które cenią ekologiczny tryb życia.