Estetyczne baterie kuchenne – gdy liczy się wygląd

Przede wszystkim baterię kuchenną powinniśmy dobierać tak, aby była funkcjonalna i trwała. Nie możemy jednak zapominać również o jej estetyce. Co obecnie oferują nam w tym zakresie producenci?

Łatwa w obsłudze bateria kuchenna wcale nie musi być brzydka. Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć tak wiele modeli, że możemy dopasować je do kuchni w każdym stylu – tej nowoczesnej, klasycznej, skandynawskiej, industrialnej czy urządzonej w stylu rustykalnym.

  1. Bateria w kolorze zlewozmywaka

Gdy zależy nam na jednolitym wykończeniu wnętrza, możemy wybrać baterię kuchenną, które będzie miała taki sam kolor jak zlewozmywak. To żaden problem w przypadku baterii chromowanych i stalowych zlewozmywaków, ale też wtedy, gdy chodzi o zlewozmywaki kompozytowe – kamienne. Wówczas dobierzmy baterię tego samego producenta, która będzie wykończona tym samym kolorem.

  1. Bateria w stylu retro

Baterie kuchenne w stylu retro świetnie wyglądają w kuchniach klasycznych i rustykalnych – najczęściej wykończone są w kolorze chromu, ale spotkamy też baterie mosiężne. Dzięki swojemu wyglądowi sprawiają, że kuchnia wygląda jeszcze bardziej elegancko.

  1. Minimalizm w cenie

Z kolei do nowoczesnych wnętrz najczęściej wybierane są minimalistyczne baterie kuchenne – na szczególną uwagę zasługują modele wyposażone w wylewkę w kształcie litery U, ponieważ pozwalają też na łatwiejsze napełnianie garnków i pojemników.