4 najczęstsze błędy podczas urządzania kuchni w domu

Kuchnia, która nie będzie przemyślanie urządzona, będzie trudna w codziennym użytkowaniu. Oto błędy, które najczęściej popełniane są przy jej aranżowaniu!

  1. Brak wystarczającego miejsca na blatach

To główna przestrzeń do przygotowywania posiłków, dlatego zadbajmy o tym, aby na blatach nigdy nie zabrakło miejsca. Zbyt wąskie, krótkie blaty będą utrudniały gotowanie i sprzątanie. Nie zastawiajmy ich też zbyt dużą liczbą sprzętów.

  1. Brak przestrzeni między głównymi sprzętami

Jeśli zaplanujemy przy sobie kuchenkę, lodówkę i zlewozmywak, wtedy nie będziemy mogli łatwo korzystać z tych sprzętów. Pomiędzy nimi powinno znaleźć się więcej wolnego miejsca w postaci blatów. Można także zaplanować kuchnię, w której pojawi się trójkąt pomiędzy tymi sprzętami.

  1. Niewystarczająca przestrzeń w szafkach

W kuchni przechowujemy wiele przedmiotów – garnki, naczynia, produkty spożywcze, drobne AGD. Warto zatem zadbać o to, aby w meblach znalazła się odpowiednia przestrzeń do ich przechowywana. Dobrym pomysłem będą głębokie szuflady i wysokie szafki pozwalające na łatwe przechowywanie i poszukiwanie.

  1. Nieodpowiednie oświetlenie

Kolejny popularny błąd – brak właściwego oświetlenia w kuchni sprawia, że możemy mieć trudności w gotowaniu i sprzątaniu. Zadbajmy w szczególności o odpowiednie oświetlenie blatów.